Aktualności

Tutaj znajdziesz nadchodzące wydarzenia i spotkania seniorów

Pływalnia

Informuję, że w związku z pandemią i wprowadzoną czerwoną strefą na naszym terenie wyjazdy na pływalnię zostają odwołane.

Otrzymaliśmy informację, że jako grupa zorganizowana moglibyśmy korzystać z ćwiczeń w wodzie odbywających się w czwartki. Jednakże ćwiczenia te odbywają się na głębokim, pływackim basenie. Ponadto strefa rekreacyjna pływalni tj. basen, w którym ćwiczyliśmy dotychczas oraz basen z wodą termalną – ten gdzie jest wyjście na dwór, są nieczynne. Chrońmy swoje zdrowie pozostając w domach.

Taniec

Informuję, że w następnym tygodniu zajęcia taneczno – sportowe, wyjątkowo, jednorazowo, zostają przeniesione z poniedziałku 26.10.2020r. na wtorek 27.10.2020r. – bez zmian pozostaje godz. 8,45 i miejsce – wchodzimy przez bibliotekę.

Taniec i rękodzieło

Zajęcia taneczno-sportowe odbywają się w poniedziałki i środy o godz. 8,45 w sali GOK przy bibliotece w Rokietnicy

Zajęcia z rękodzieła artystycznego odbywają się w środy o godz. 10,00 w sali biblioteki w Rokietnicy.

Pływalnia

Jutro – wtorek 20 listopada – wyjazd na pływalnię nie odbędzie się.

********************************************************************************************************

Wyjazd na grzyby zostaje odwołany z powodu wprowadzenia czerwonej strefy w naszym powiecie. Chrońmy nasze zdrowie.

Jedziemy na grzyby

W sobotę 17 października 2020r. planowany jest wyjazd na grzyby. O godz. 8:00 przed biblioteką na uczestników wyjazdu będzie czekał autokar.

Pojedziemy do leśniczówki Smolarnia koło Nowego Tomyśla.

Po zakończeniu grzybobrania na polanie piknikowej spotkamy się wszyscy przy ognisku z kiełbaskami.

Powrót do Rokietnicy planowany jest około godz.18:00 – 19:00

Zapisywać można się w bibliotece lub w biurze przy ul. Sportowej 1 (tel. 513 056 600 – Bogusława Rzepka). Opłata na dzień dzisiejszy wynosi 20,-zł. Jako Rokietnicki Klub Seniorów złożyliśmy wniosek o dofinansowanie do tego wyjazdu. Decyzja w sprawie dofinansowania będzie podjęta na kilka dni przed datą wyjazdu.

Odwołana wycieczka do Wrocławia i okolic

Informuję, że nie odbędzie się wycieczka do Wrocławia i okolic, która planowana była na 17-18październik 2020r.

Zwracamy całość wpłat dokonanych przez uczestników (w gotówce lub na konto bankowe).

Wstępnie zaplanowaliśmy przeniesienie terminu wyjazdu na tę wycieczkę na połowę maja 2021r. Będziemy mogli wtedy zrealizować nasz główny cel wyjazdu do Wrocławia – zwiedzanie Panoramy Racławickiej – świeżo wyremontowanej.

Wznawiamy zajęcia

Od środy 2 września 2020r. wznawiamy przerwane w marcu zajęcia z rękodzieła artystycznego oraz tańca.

Pierwsze po przerwie zajęcia z rękodzieła artystycznego rozpoczną się 2 września o godz. 9;30 tak jak poprzednio, w sali przy Remizie Strażackiej w Rokietnicy.

Ćwiczenia ruchowe w tańcu rozpoczną się 2 września o godz. 11;00 UWAGA – ZMIANA MIEJSCA – w sali koncertowej GOK w Rokietnicy (sala z podestem przy bibliotece).

Wyjazd do Dębogóry

W imieniu zaprzyjaźnionego stowarzyszenia seniorów Akademii Wieku Dostojnego z Rokietnicy informuję, że wyjazd do Dębogóry został odwołany.

Wznawiamy wyjazdy na pływalnię

Od 4 sierpnia 2020r. wznawiamy wyjazdy na pływalnię do Tarnowskich Term. Wyjazdy odbywać się będą, tak jak wcześniej, w każdy wtorek o godz. 9:00. Na pływalni wznowiono już zajęcia gimnastyczne w wodzie, w których uczestniczyliśmy.

Osoby, które wcześniej dokonały wpłaty na pływalnię na cały marzec (wykorzystaliśmy dwie wejściówki) , w sierpniu jeżdżą bez opłaty.

Odwołany wyjazd do Krakowa

Informuję osoby, które zadeklarowały uczestnictwo w wycieczce do Krakowa, że wyjazd jest przełożony na następny 2021 rok.

MASECZKI

Ze względu na obowiązujący od 16 kwietnia br. obowiązek zasłaniania ust i nosa wprowadzamy dystrybucję maseczek dla osób potrzebujących. Osoby w trudnej sytuacji materialnej, osoby starsze lub mające problem z poruszaniem się prosimy o kontakt z Urzędem Gminy – tel. 618960614 (w godzinach pracy UG). Maseczki dostarczą Strażacy OSP.

Powyższa wiadomość została w dniu wczorajszym umieszczona na stronie Urzędu Gminy Rokietnica.

UWAGA !!!

Zgodnie z odgórnymi zaleceniami odwołane zostają wszystkie zajęcia, wyjazdy i spotkania Rokietnickiego Klubu Seniorów. O wznowieniu działań będziemy informowali.

Wyjazd do Truskawca – Ukraina

Wyjazd odwołany ze względu na zamkniecie granicy z Ukrainą.

Spacer po Szamotułach

Wyjazd odwołany.

Wycieczka do Wrocławia

Wyjazd w ustalonym terminie odwołany. Wycieczka odbędzie się jesienią – termin 17-18 październik2020.

Muzeum Przyrodniczo – Łowieckie w Uzarzewie

Sobota 16 maja 2020r.

Wyjazd odwołany.

Pałac w Rogalinie

Wtorek 23 czerwca 2020r.

Wyjazd odwołany