O nas

Rokietnicki Klub Seniorów rozpoczął swoją działalność w styczniu 2019 roku. Klub został zarejestrowany 02.01.2019 roku w Starostwie Powiatowym jako Stowarzyszenie Zwykłe pod nr SZ-72. Działamy w oparciu o Regulamin Organizacyjny Stowarzyszenia Zwykłego.

Inspiracją do powstania w Rokietnicy organizacji zrzeszającej seniorów była inicjatywa kilku osób, które dostrzegły potrzebę uaktywnienia społeczności zamieszkującej Rokietnicę i okolice. Myślimy tu o aktywności zarówno fizycznej jak i o podjęciu próby zmotywowania seniorów do zwiększenia udziału w życiu społecznym jak również o inicjowaniu działań zmierzających do poszerzania horyzontów w zakresie szeroko pojętej wiedzy ogólnej oraz tematycznej.

W naszych działaniach, które planujemy realizować w kolejnych miesiącach a może nawet latach, chcemy oprzeć się na bezpośrednim kontakcie z seniorami i wsłuchiwać się w potrzeby członków Rokietnickiego Klubu Seniorów.

Będziemy starać się aby propozycje planowanych zajęć, wyjazdów, wykładów, działań zainteresowały jak największą część członków naszego Klubu. Chcielibyśmy aby każdy znalazł wśród proponowanych działań coś dla siebie.