Piknik Integracyjny

Działalność Rokietnickiego Klubu Seniorów w trudnym czasie pandemii, po okresie częściowego zniesienia obostrzeń, rozpoczęliśmy 1 sierpnia 2020 roku organizując Piknik Integracyjny pt. „Koncert z przytupem – folklor cieszy seniorów”. Uczestnicy pamiętali o maseczkach i dezynfekcji rąk. Rozległość terenu była sprzymierzeńcem w zachowaniu odległości.

Na początku spotkania grupa folklorystyczna „Modrzanki” działająca przy Domu Kultury w Stęszewie zaprezentowała się wokalnie przy akompaniamencie min. akordeonisty. Znane wszystkim melodie śpiewane przez zespół wprowadziły nas w świetny nastrój. Po zakończeniu występu grupa folklorystyczna przyłączyła się do wspólnego biesiadowania a do tańca grał man DJ Mały. Dobra zabawa zakończyła się przy blasku księżyca i rozgwieżdżonym niebie.

Spotkanie Integracyjne w Rokietnickiej „Maciejówce” swoim udziałem zaszczycili nas zaproszeni goście z Panem Wójtem Bartoszem Derechem na czele, który objął spotkanie Honorowym Patronatem Wójta Gminy Rokietnica.

Spotkanie i biesiadowanie odbyło się dzięki dofinansowaniu inicjatywy, które jako Rokietnicki Klub Seniorów uzyskaliśmy z Powiatu Poznańskiego.