Wrocław – Wojsławice

W terminie 20 – 22 września 2019r. odbyła się wycieczka do Wrocławia, Skalnego Miasta w Czechach oraz do Wojsławic.

Zwiedzanie Wrocławia rozpoczęliśmy pobytem w ZOO oraz imponującym Afrykarium. Piękne, nowoczesne obiekty z ogromną ilością zwierząt oraz okazałe akwaria, gdzie ryby z całego świata były niemalże na dotknięcie ręki, zadziwiały zwiedzających.

Spacerując po wrocławskim Starym Rynku, oprócz ciekawych architektonicznie kamieniczek oraz innych zabytków, rozglądaliśmy się szukając wrocławskich krasnali. Jest ich w całym mieście już ponad 380szt i wciąż krasnali przybywa.

Wrocław słynie z wieżowca Sky Tower z tarasem widokowym na 49 pietrze. Mieliśmy okazję podziwiać piękną panoramę miasta rozświetloną promieniami słońca.

Następny dzień wycieczki przeznaczony był na zwiedzanie Skalnego Miasta w Czechach. Przepiękne, imponujących rozmiarów skały ukształtowane przez naturę na przestrzeni wieków, z wąskimi przesmykami i promieniami słońca rozświetlającymi wąwozy, robiły niesamowite wrażenie. Wspinając się po stromych schodach dotarliśmy do podniebnego jeziorka, po którym pływaliśmy tratwą. Humorystyczne opowieści flisaka przekazywane mieszanką języków polskiego i czeskiego będziemy zawsze miło wspominać.

W niedzielę, trzeciego dnia, po śniadaniu wyruszyliśmy z miejsca noclegowego w Dusznikach Zdrój w kierunku powrotnym. W programie naszej wycieczki trzeci dzień przeznaczony był na spacer po Arboretum w Wojsławicach koło Wrocławia. Jest to przepiękny ogród botaniczny założony w pierwszej połowie XIX w. Obecnie powierzchnia ogrodu zajmuje 64ha. Długi spacer po rozległych zakamarkach pięknie zagospodarowanego ogrodu i mnóstwo wiadomości przekazywanych przez panią dyrektor Arboretum Hannę Grzeszczak – Nowak zrobiło na nas wszystkich bardzo duże wrażenie. W dniu, kiedy odwiedziliśmy ogród botaniczny w Wojsławicach odbywał się festiwal traw i kwiatów jesieni. Jeszcze w drodze powrotnej oglądając się do tyłu autokaru podziwialiśmy falujące w takt jazdy trawy i krzewy zakupione przez niektórych uczestników wycieczki.

W dobrych humorach i pełni wrażeń w godzinach wieczornych wróciliśmy do Rokietnicy.