Wyjazd do Nowego Tomyśla

10 stycznia 2020r. seniorzy z Rokietnickiego Klubu Seniorów wybrali się na zaproszenie Nowotomyskiego Ośrodka Kultury na spektakl teatralny pt. ” Kłopoty Hrabiny Łobejko”. Komediowy spektakl prezentowany przez lokalnych artystów działających przy NOK był tak profesjonalnie zaprezentowany, iż w żadnym momencie nie można było poznać, że spektakl przygotowany jest przez amatorów. Aktorzy i Pani reżyser otrzymywali mnóstwo braw i słów uznania.

Spektakl jako główny punkt programu naszego wyjazdu rozpoczynał się dopiero o godz. 20:00 a do Nowego Tomyśla jechaliśmy już w południe. Zaplanowane było w pierwszej kolejności zwiedzanie Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa, które usytuowane jest w Nowotomyskim parku. Przewodnik opowiedział i pokazał muzeum, gdzie zgromadzono bardzo dużo niepowtarzalnych, głównie wyplatanych z wikliny eksponatów. W samym parku mieliśmy okazję podziwiać artystycznie wyplecione ekspozycje przedstawiające min. zwierzęta w naturalnych rozmiarach, nawiązujące do żywych zwierząt znajdujących się po sąsiedzku w parkowym ZOO.

Z muzeum autokar zawiózł nas już do Nowotomyskiego Ośrodka Kultury, mijając po drodze największy na świecie, wypleciony kosz wiklinowy, stojący w centralnym miejscu na Nowotomyskim Rynku. W NOK czekała na nas Pani Agnieszka, kierownik działu promocji, na której zaproszenie przyjechaliśmy do Nowego Tomyśla oraz Pani Magda, która przygotowała dla wszystkich warsztaty plecionkarskie. Każdy z uczestników wyjazdu miał okazję, pod okiem profesjonalistki, własnoręcznie wykonać z wikliny drobny element zdobniczy w postaci serca. Oczywiście w wielką dumą zabraliśmy nasze dzieła do domów.

Praca z wikliną nie była łatwa a zbliżał się już wieczór. Ponieważ powrót do domów zaplanowany był dopiero przed północą, około godz. 18:00 przyszedł czas na obiadokolację. Naprzeciw NOK w hotelowej restauracji mieliśmy zarezerwowany obfity posiłek. Po powrocie do NOK, w oczekiwaniu na rozpoczęcie spektaklu teatralnego, był jeszcze czas na kawkę czy herbatkę z pysznymi słodkościami serwowanymi w kawiarence.

Przed wejściem do autokaru podziwialiśmy Nowotomyskie, świąteczne iluminacje z oświetlonym, największym koszem wiklinowym w tle.