Zwiedzaliśmy Poznań

W sobotę 19 października 2019r. pojechaliśmy autokarem do Poznania. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Katedry z podziemiami. Następnie Pani przewodnik oprowadziła nas po Ostrowie Tumskim.

Wróciliśmy do autokaru i wyruszyliśmy na objazd miasta. Z okien autokaru oglądaliśmy najważniejsze miejsca miasta i z zaciekawieniem słuchaliśmy opowieści Pani przewodnik o mijanych właśnie zabytkach, pomnikach, uczelniach i innych ważnych obiektach.

Wysiadając z autokaru przy Placu Wolności rozpoczęliśmy wędrówkę po Starym Mieście. Bardzo szeroka wiedza historyczna i umiejętność przekazywania informacji Pani przewodnik sprawiała, że odkrywaliśmy znajome sobie miejsca na nowo. Niemalże każda kamieniczka, fasada budynku, fontanna czy miejsce na chodniku pod nogami ma swoją historię…

Wycieczka miała nam przybliżyć miasto Poznań od strony historycznej. Zwiedzaliśmy już różne zakątki naszego kraju a także Europy czy świata a wiedza na temat naszego najbliższego miasta wśród niektórych z nas była bardzo skromna. Z wycieczki wróciliśmy z przeświadczeniem, że teraz wiemy zdecydowanie więcej o naszym pięknym mieście Poznaniu.